СТРУКТУРА ТИТУЛАТУРИ У ЄГИПТІ СТАРОДАВНЬОГО ЦАРСТВА: ДЕЯКІ ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

##plugins.themes.bootstrap3.article.sidebar##

  І. В. Богданов

Анотація

У статті досліджено феномен титулатури єгипетських чиновників Давнього царства з позицій структуралізму, перш за все проблеми походження титулатури і принципів її функціонування у державних інститутах і в суспільстві. Склад титулатури припускав наявність: 1) магічних елементів, тобто найменувань посад і рангів; 2) ритуальних елементів, тобто найменувань економічних інститутів; 3) міфологічних елементів, тобто риторичних характеристик.

Автобіографія розглядається як розповідь, що стоїть поза титулатурою, про аномальну кар’єру, мета якої – вивести чиновника за межі “магічного” світу служби і впровадити його в світ державних ритуалів як ініціативного персонажа в адміністративній міфології. Окрему увагу приділено проблемі фіктивної номінації занять чиновника через титул, яка була можливою лише в риторичному контексті за межами титулатури.

Як цитувати

Богданов, І. В. (2014). СТРУКТУРА ТИТУЛАТУРИ У ЄГИПТІ СТАРОДАВНЬОГО ЦАРСТВА: ДЕЯКІ ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ. Сходознавство, (67), 3-19. https://doi.org/10.15407/skhodoznavstvo2014.67.003
Переглядів статті: 48 | Завантажень PDF: 30

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Ключові слова
Посилання